| EID | 10000365 |
| Entity Type | Nonprofit Corporation |
| Status | Good Standing |
| AK Formed Date | 9/12/2011 |
| Duration/Expiration | Perpetual |
| Home State | Alaska |
| Next Biennial Report Due | 7/2/2025 |
| Entity Mailing Address | 1107 W 8th St #4, Juneau, AK 99801 |
| Entity Physical Address | 809 B Street, Juneau, AK 99801 |
| Agent Name | Rob Cadmus |
| Registered Mailing Address | 1107 W 8th St #4, Juneau, AK 99801 |
| Registered Physical Address | 1107 W 8th St #4, Juneau, AK 99801 |
| Company Name | Southeast Alaska Watershed Coalition |
| Officials | Ben Kirkpatrick Director, Treasurer AK Entity #: na Owned: na Chris Mead Director, President AK Entity #: na Owned: na Julianne Thompson Director, Secretary AK Entity #: na Owned: na Kenneth Weitzel Director AK Entity #: na Owned: na Steve Mccurdy Director, Vice President AK Entity #: na Owned: na |