| EID | 10005491 |
| Entity Type | Limited Liability Company |
| Status | Good Standing |
| AK Formed Date | 6/7/2012 |
| Duration/Expiration | Perpetual |
| Home State | Alaska |
| Next Biennial Report Due | 1/2/2026 |
| Entity Mailing Address | 2357 W Highland Dr, Homer, AK 99603 |
| Entity Physical Address | 2357 W Highland Dr, Homer, AK 99603 |
| Agent Name | Erik G Velsko |
| Registered Mailing Address | 2357 W Highland Dr, Homer, AK 99603 |
| Registered Physical Address | 2357 W Highland Dr, Homer, AK 99603 |
| Company Name | Dangerous Cape Fisheries, LLC |
| Officials | Alex Allman Member AK Entity #: na Owned: 10.00 Erik Velsko Member AK Entity #: na Owned: 27.00 Lacey Velsko Member AK Entity #: na Owned: 27.00 St. Patrick Inc. Member AK Entity #: na Owned: 36.00 |